Chłodziwa do obróbki

Przykładowe chłodziwa do obróbki:

Naftochem

Emulkol BA jest koncentratem chłodziwa mikroemulsyjnego, w skład którego wchodzi głębokorafinowany olej mineralny, emulgatory, inhibitory korozji, dodatki poprawiające własności smarne, dodatki przeciwdziałające rozwojowi mikroorganizmów i dodatki przeciwpienne.

Rocol

Ultracut 370 jest wysokorozcieńczalnym, w 75% syntetycznym koncentratem chłodziwa emulsyjnego do obróbki skrawaniem i szlifowania metali. Został opracowany specjalnie pod kątem osiągnięcia optymalnej jakości obróbki przy uzyskaniu jak największej ilości emulsji z koncentratu. Przeznaczony jest dla średnich i ciężkich operacji obróbki metali żelaznych i nieżelaznych.

MOL

 POLIMET HM 32 przyjazna dla środowiska ciecz chłodząco-smarująca. MOL Polimet HM 32 to wielofunkcyjny olej do obróbki metali, który można stosować do obróbki metali nieżelaznych, metali lekkich i łatwej w obróbce stali. Można go również stosować w jednostkach mechanicznych i hydraulicznych obrabiarek. Jest to wysokorafinowany olej mineralny zawierający dodatki zmniejszające zużycie, modyfikujące tarcie, hamujące utlenianie, korozję i powstawanie piany. Nie zawiera chloru, PCB, PCT, metali ciężkich i związków baru.

Makromil 300 Uniwersalny płyn do obróbki metali. Makromil 300 to niezawierający boru, mieszalny z wodą olej do olej do obróbki metali o wysokiej zawartości oleju mineralnego. Obróbka z formowaniem wióra i obróbka bezwiórowa stali, stopów, metali lekkich i żółtych
Różne technologie obróbki (toczenie, wiercenie, frezowanie gwintów itp.). Obróbka z formowaniem wióra grafitu sferoidalnego i szarego żeliwa

Close Menu